07.31.2014  |   | Subscribe  | Contact us

All News & Blogs

E-mail Alerts

SCHOOL NOTES STAFFORD SCHOOL NOTES page 2
School News

Date published: 3/4/2012

continued

Deborah Conley's class--Joseph Quainoo, Service; Douglas Dacer, Outstanding Achievement; Paris Goodman, Student of the Month; Dylan Crawmer, Math; Robert Rudacille, Reading; Samantha Misener, Language Arts

Kathy Evans' class--Casey Clark, Science; Jordan Mellender, Reading; Madison Hailey, Citizenship; Annie Brinkley, Math; Brianna Pittman, Language Arts

Carmen Healy's class--Ian Almeda, Math; Zachary Ray, Reading; Autumn Galyen, Language Arts, Aaniyah Taylor-Mcpherson, Language Arts

Lisa Padgett's class--Brandon Preap, Math; Stephanie David-Hip, Reading; Gilberto Laboy, Spelling; Randy Sann Om, Science.

Second grade

Kat Bates' class--achievement awards, Carlos Gonzalez, Nysanna Aulet, Raven Covington, Anya Johnson, Rodrigo Leon-Magana

Hadley Christi's class--Adam Hinken, Reading; Broden Huggins, Science; Elizabeth Boyd, Math; Raymond Nelson, "Paw Award" for effective effort; Kayla Dunbar, Social Studies; Dakota Jones, Citizenship

Ellen Church's class--Christian Love, Service; Cory Harmon, Math; Jessica Foundos, Reading; Melissa David-Hip, Academic Achievement; Alan Sandoval, Citizenship

Kimberly Kingman's class--achievement awards, Nicole Barch, Agustin Trevino, Alicia Wesley, Elie Grifiin, Darshani Jones, Ava Thomas

Erica Lawthers' class--Da'Shawn Carter, Citizenship; Graham Jones, Student of the Month; Jade Raspberry, Academic; Bridget Syed, Paw Award (Effective Effort); Lauren Myers, Reading; Emily Lower, Language Arts

Wendy Wright's class--Diego Bonilla, Math; Abe Koepke, Reading; Abby Koepke, Language Arts; Brooklyn Perkins, Outstanding Achievement; Austin Thibodeaux, Science

Third grade

Bryan Gulcin's class--academic achievement, Jada Barber, Skylee Jones, Rathana Sann, Ashley Sevilla, Devin Tinsley

Lauren Lew's class--Briana Hailey, Academic Achievement; Samuel Johnson, Reading; Solange Destouche, Reading; Ashton Gilbertson, Math; Trenyce Winfield, Math

Christian Nelson's class--academic achievement awards, Andrew Dedman, Caitlin Trevayane, Jordan Borders, Daya McGee, Evan Moran

Breanne Smith's class--Alexander DeLaigle, Mathematics; Holly Fulcomer, Mathematics; Jessica Garcia Ventura, Outstanding Achievement; Sydney Healy, Language Arts; Skylar Scott, Reading; William Tripp III, Outstanding Achievement

Nicole Sutton's class--achievement awards, Audiana Montalvo, Madison Houser, Lauren Wade, Mick Parker, Noah LeCain, Elio Castillo.

Fourth grade

Amanda Fisher's class--Ryan Hoffman, Science Award; Lourdes Trujillo, Good Citizen Award; Michael Everett, Math Award; Ethan Trevayne, Social Studies Award; Thalia Shorter, Language Arts Award

Kristy Haight's class--William Moore, Math; Brianna Norman, Golden Paw; Kelsey Navarro, Student of the Month; Mikayla Phillips, Language Arts; Marrell Rivera, Science


Previous Page  1  2  3  4  5  Next Page